Divecentrum s.r.o.

Divecentrum s.r.o.
Animace
Animace1
Animace2
Animace3

Egypt - duben 2017

Egypt - JIŽNÍ SAFARI (Loď REEF MASTER)

 

 

Termín: 2.4. - 9. 4. 2017

Méně náročné potápěčské safari po lokalitách v oblasti Hurghady, Safagy a jižní části Egypta. Většina reefů je i zde stále téměř nedotčená lidskou činností, s bohatými korálovými zahradami, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb (všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy...)


Cena: 27 900,- Kč, v ceně je zahrnuto:

1) 6 dní potápění na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…

2) ubytování na lodi, plná penze včetně nealko nápojů, zapůjčení potápěčských lahví (12 l) a zátěže
(opasek vlastní)

3) transfer do přístavu a naopak

4) letenka, letištní a bezpečnostní taxa


Cena nezahrnuje: bakšišné 30 EUR/osoba/týden, povinné vízum do Egypta 25 USD/osoba, zapůjčení 15 l lahve 30 EUR/osoba/týden(zapůjčení Twins 2x12 l 50 EUR/osoba/týden), nitrox 5 EUR/lahev nebo 60 EUR/osoba /týden neomezeně, v případě vyplutí první den 20 EUR/osoba


Program:
1. den: Přílet do Hurghady. Transfer z letiště na loď.

2. den: Ráno mezi 8 - 10 hod. vyplutí. 2 denní ponory v oblasti Hurghady. Možnost nočního ponoru.

3. den: Potápění v oblasti Safagy - vrak lodi Salem Express a lodi Posedonia, Panorama reef. Možnost nočního ponoru.

4. a 5. den: Ráno Sataya West (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů, ale i mnoha dalších druhů velkých ryb (napoleoni, barrakudy, murény, popř. i žraloci či tuňáci). Možnost ponoru na vnější straně - s korálovými zahradami přecházející v prudký sráz do hlubiny… Shaab Mahsour – další hluboký reef s možností výskytu žraloků. Na severní i jižní straně reefu jsou plata pokrytá korály, přitahující hejna ryb. Shaab Claudia či El Malahi – nádherně členité útesy, jejichž části jsou protkány množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů pokrývají bohaté korálové zahrady v hloubce 5 až 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí.
Abu Galawa, Gota Abu Galawa – krásné reefy s bohatým životem, během ponorů si prohlédnete i dva bohatě porostlé vraky. Sha ab Sharm – pěkné plato, padající do 35 m, při troše štěstí lze spatřit i manty. Každý den 3 denní ponory + noční ponor.

6. den: Elphinstone – nejlepší lokalita v oblasti Marsa Alam. Útes se strmými stěnami, proslavený bohatou podmořskou faunou a flórou. Abu Dabab – několik mělkých korálových reefů, porostlým hlavně tvrdými korály. Výskyt želv a vzácně i dugongů. 3 denní + noční ponor

7. den: 2 denní ponory v oblasti Marsa Alam, kde bude loď končit.

8. den: Transfer na letiště, odlet do ČR.
Hradec Králové 2, 500 02
Nerudova 956
Provozní doba:
pondělí - pátek: 9.00 - 12:00  a 13.00 - 17.30
sobota:  9.00 - 12.00   
Plnění lahví:
nonstop (mimo provozní dobu na tel. 777 739 008)
 
Bazén (PARDUBICE) - výcvik a zkoušení výstroje
pátek od 19:00 do 20:00